Reference účastníků akce Prázdniny s Odysseou 2012

Bola to veľmi príjemná dovolenka. Aj keď nie som pedagog, ale iba manželský doprovod, tak sa mi kurzy zdali užitečné (komunikace a zdravotnický kurz). Umiestenie do Krkonoš bolo paradne, lebo sme stihli aj pekné výlety, takže zo vrtkého niečo. A ešte nemožem zabudnúť na hlídanie a tetu Martinku, na ktorú sa Honzík ráno tešil. Ďakujeme. (Jana Růžičková, doprovod)

Prázdniny s Odysseou bych doporučil každému, kdo chce konec prázdnin strávit se svými dětmi, nemuset se o ně tolik starat a při tom se příjemně naladit a inspirovat do nadcházejícího školního roku. (Milan Růžička, Pedagogicko-psychologická poradna Brno)

Nějakou podobnou akci by měli absolvovat ředitelé škol. Aby neměli pocit, že jim do řízení mluví někdo, kdo sám nic neřídí, a tudíž tomu „nemůže rozumět“. Třeba by pak dokázali vytvářet podmínky pro své učitele a ti pro své žáky. (Jaroslav Toms, ZŠ Šestajoivce)

Akci Prázdniny s Odysseou bych doporučila všem učitelům a dalším pracovníkům ve školství, kteří na sobě rádi dále pracují a rozvíjí své vědomosti a dovednosti. Odyssea dokázala vytvořit příjemné prostředí, kde byl dostatek času věnován vzdělávání a vyhrazen prostor též pro zábavu. Kurzy nepatří mezi ty, kde se člověk nudí a z nich získané znalosti nikdy neuplatní – Odyssea klade důraz na praxi a zakázky účastníků. Děkuji Martině, Michalovi, Jakubovi, Ivaně a Indimu za vstřícný přístup a důkaz toho, že pedagogická práce a činnost s dětmi má opravdu smysl a může fungovat skutečně efektivně. Děkuji i za inspiraci a příjemné nastartování do nového školního roku, snad v srpnu 2013 na viděnou! (Kristýna Špelinová, ZŠ Botičská, Praha 2)

Jsem ráda, že jsem se kurzu zúčastnila. Je to dobrý způsob, jak se připravit na začátek školního roku – jak na sobě můžu pracovat při komunikaci s dětmi, rodiči, kolegy (viz dávání zpětných vazeb, symetrie, vedení x řízení). Během kurzu konstruktivní komunikace jsem získala a trénovala, jak komunikovat s cílem vzájemně si porozumět a nezraňovat, nevyvolávat konflikt. Teď už je na mně, jak budu na sobě pracovat, jakou budu mít vůli, trpělivost a důslednost, abych to, co jsem tu získala, dokázala přenést do každodenní komunikace, ať v práci nebo doma. Bude to dřina, ale věřím, že to stojí za to. Oceňuji nabídku nápně času – pestrá – na jednu stranu „záhul“ (komunikace, třídnické hodiny) vyvážený možností relaxace (land art, meditace) a praktických kurzů – zdravotnický kurz. Těším se na další setkání a spolupráci s Odysseou! (Radka Víchová, ZŠ Jižní IV, Praha 4)

Kurzy byly vedeny na vysoké úrovni. Daly prostor všem účastníkům praktikovat řešení situací, se kterými se v praxi setkávají. Ukázaly možnosti, nápady, jak postupovat při vedení, jaké chyby jsou opakovány při komunikaci.

ØJsem moc ráda, že jsem na kurzu komunikace i OSV v třídnických hodinách byl. Dovednosti a nové informace mohu použít v praxi ve škole. Zároveň mě samotnou to někam posunulo. Uvědomila jsem si, že pokud jedu před začátkem školního roku na nějaký kurz, nastartuje mě to do dalšího roku a já si uvědomím, že končí prázdniny a zase něco nového začíná J. Oceňuji práci a výkon lektorů, příjemné prostředí i vzájemnou komunikaci a spolupráci. Přínosem je pro mě i slyšet názory a zkušenosti jiných učitelů.

Vřele doporučuji všem učitelům, ředitelům i jiným pedagogickým pracovníkům. Teď si zavěštím J: Kdyby konstruktivně komunikovalo více učitelů a dalších pedagogických pracovníků, bylo by nejen ve školách lépe a radostněji. Děkuji za moře nápadů a inspiraci do další mé práce a pokusím se od září alespoň o jednu kapku (cíl).